Kildevangen 12 i Grevinge er solgt for 1.480.000 - se køberen og 2 andre solgte boliger

dato

Vi følger boligmarkedet i og omkring Grevinge og har her samlet en oversigt over de seneste bolighandler

VORES Grevinge følger boligmarkedet i og omkring Grevinge. Derfor får du en samlet oversigt over de seneste bolighandler fra egnen:

Kildevangen 12 solgt for 1.480.000 kr.

Boligen overtages af Michael Henning Jensen den 27. april. Køberen har betalt 1.480.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 12.650 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 850.000 og boligen er derfor handlet til 74% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en villa med 4 værelser på i alt 117 kvm. og er opført i 1965. Grunden er på 778 kvm.

Boligen er solgt af Nybolig Svinninge

Kløvervej 8, Gundestrup solgt for 1.250.000 kr.

Boligen overtages af Hanne Søgaard Hammerum den 14. april. Køberen har betalt 1.250.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 25.000 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 440.000 og boligen er derfor handlet til 184% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en fritidshus med 2 værelser på i alt 50 kvm. og er opført i 1974. Grunden er på 1.213 kvm.

Se fotos af boligen her: skråfoto

Boligen er solgt af danbolig Asnæs v/ Sven Øvre

Stenager 12, Atterup solgt for 1.170.000 kr.

Boligen overtages af Emil Pfeffer og Helga Cæcilie Brinth Christiansen den 09. april. Køberen har betalt 1.170.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 26.591 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 370.000 og boligen er derfor handlet til 216% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en fritidshus med 3 værelser på i alt 44 kvm. og er opført i 1979. Grunden er på 1.200 kvm.

Se fotos af boligen her: skråfoto

Boligen er solgt af home Nykøbing Sj.

Data er automatisk hentet fra eksterne kilder, herunder Boliga.dk.
Kilde: Boliga.dk